Rüyada kedi görmek anlamı ve yorumu

08:39 No Comments

Rüyada kedi görmek çocuk sahibi olacağınıza, eğer kadın iseniz eşinizden dolayı biraz sıkıntı çekeceğinize, etrafınızda düşmanlar olabileceğine işaret etmektedir.
Rüyada kedi görmek, son derece laubalı ve çevresindeki insanları kurnazca kandıran, samimiyetsiz ve iki yüzlü bir erkeğe yorulur.
Bir diğer rüya tabirine göre rüyada kedi görmek anne iseniz, çocuğunuza karşı gereğinden fazla zorlayıcı davranıyor ve onun eğitimini çocuğunuzu sıkacak bir şekilde vermeye çalışıyorsunuz demektir.
Çağdaş ulemaya göre rüyada kedi görmek riyakar insanlarla karşılaşacağınıza veya bir konu hususunda ümitzisliğe düşeceğinize yorulur.

Kedi rüya tabirleri

Dişi kedi

Rüyada dişi kedi bir yandan size faydası dokunurken bir yandan da zararını göreceğiniz bir kişiyi simgeler.
Rüyada dişi kedi görmek kötü karakterli bir kadına işaret eder.
Gördüğünüz dişi kedi eğer ev kedisiyse, rüyanız sıkıntılarınızdan kurtulacağınızın işaretidir. Gördüğünüz dişi kedi eğer sokak kedisiyse, etrafınızdan birinin tavır ve davranışlarının sonucu olarak sıkıntılı bir durumla karşılaşacaksınız demektir.
Dişi bir ev kedisi sizi tırmalarsa, bir yıllık bir süre içinde huzur ve mutluluğunuz kalıcı olacaktır.  Ayrıca hanenize bereket gelir.
Rüyada görülen dişi kedi kurnaz ve iki yüzlü bir kadını da simgelemektedir.

Kedi öldürmek

Rüyanızda kedi öldürmeniz Kirmani’ye göre gerçek yaşamınızda bir hırsızla karşılaşarak onu zaptedeceğinize delalet etmektedir.
Allame Meclisi’ne göre ise kedi öldürmek feraha kavuşacağınızın işaretidir.

Kedi ile kavga

Rüyanızda bir kedi ile kavga etmişseniz bu rüya bir hastalık geçireceğiniz şeklinde yorumlanmaktadır.

Kedi eti yemek

Rüyada kedi eti yemek, haram yiyen birinin ya da bir hırsızın malından fayda sağlayacağının habercisidir. Rüyada kedi eti yemek aynı zamanda sihirbazlık hilelerini öğreneceğinize de delalet eder.

Kediyi ısırmak

Rüyada siz kediyi ısırıyorsanız veya ona zarar veriyorsanız, hastalığınızın biraz fazla zaman süreceğine delalet eder. Eğer hasta değilseniz sağlığınız konusunda dikkatli olmasınız zira uzun süreli bir rahatsızlık geçirebilirsiniz.

Kedi ısırması

Ev kedisinin ısırması

Eğer gerçek yaşamınızda bir dişi kedi besliyorsanız ve kediniz rüyanızda sizi ısırmışsa bu rüya önünüzdeki bir yıl boyunca huzurlu ve rahatta olacağınıza yorumlanır.

Vahşi kedinin ısırması

Rüyanızda gördüğünüz kedi vahşi bir kedi ise ve sizi ısırmışsa; bu rüya önünüzdeki yol boyunca işlerinizin ters gideceğine işaret eder.

Kedi tırmalaması

Rüyanızda kedi sizi tırmalamışsa etrafınızda size olan düşmanlığını saklamayacak kişiler olacağına delalet eder. Bu düşmanlara karşı dikkatli olmalısınız çünkü gerçekten tehlikeli olacaklardır.
Size saldıran kedi eğer erkekse bir hastalık geçireceğiniz şeklinde yorumlanır. Eğer bu kedi yabani bir erkek kedi ise geçireceğiniz hastalık şiddetli olacak demektir.

Kedinin göz çıkarması

Kedinin göz çıkarması aynı kedi tırmalaması gibi yorumlanır. Düşmanlarınız sizden saklanmayacak ve açıkça hasetlerini belli edeceklerdir.

Rüyada kediye dönüşmek

Rüyanızda bir kediye dönüştüğünüzü görmeniz hırsızlığa delalet eder. Hırsızlık yoluyla veya dinen haram olan yollarla geçiminizi sağlayacağınızın habercisidir.
Rüyanızda bir ev kedisine dönüştüğünüzü görmüşseniz ve evde rahat yerinizde uyumuşsanız, bu uzunca bir süre işlerinizin ters gideceğini gösterir.
Rüyanızda kediye dönüştükten sonra başka bir kediyle kavga etmeniz, girişeceğiniz işle ilgili vicdansız bir kimse ile ortaklık yapacağınıza veya bu kişiden yardım alacağınıza fakat, bu kişiyle tartışmak suretiyle iş ilişkinizi bitireceğinize delalet eder.

Kedi satmak

Rüyanızda bir kediyi para karşılığı sattığınızı görmüşseniz, malvarlığınızı harcayacağınız şeklinde tabir edilir.

Kedi ile kavga

Rüyanızda kediyle kavga ederek yenilmişseniz hastalıklarınızdan hızlı bir şekilde kurtulacağınıza delalet eder. Aynı zamanda bu rüya mutlu günlerin yakında olduğun da işaretidir.

Kedi ve fare

Rüyanızda bir kedi ve farenin dostane bir şekilde olduklarını görmeniz ikiyüzlü insanlarla bir araya geleceğiniz şeklinde yorumlanmaktadır.

Kedi kovalamak

Rüyada kedi kovalamak hayırlı olaylarla karşılaşacağınızın işaretidir.

Eve giren kedi

Bir kedinin evinize girdiğini görmeniz, evinize hırsız gireceği şeklinde yorumlanmaktadır. Eve giren kedi evdeki yemekleri yerse, hırsız evinizden bazı malları alıp gidecektir.

Sabah namazından sonra kedi görülmesi, altı gün boyunca devam edecek bir rahatsızlık geçireceğinize delalet eder.

Kedi okşamak

Eğer kedileri seviyorsanız rüyada kedi görmek vefalı bir dosta işaret eder. Kedi okşamak ise onunla olan muhabbetinizin işaretidir.
Eğer kedilerden hoşlanmıyorsanız, rüyada kedi okşamak ikiyüzlü bir insana hak ettiğinden fazla değer vereceksiniz demektir.

Kedinin sürtünmesi

Rüyada kedinin size sürtündüğünü görmüşseniz, etrafınızdaki insanlara karşı safça tavırlar sergiliyor ve onlara pembe gözlüklerle bakıyorsunuz demektir. Gereğinden fazla yardım ve iyi niyet sonrasında nankörce tavırlarla karşılaşacaksınız. Dikkatli olmalısınız çünkü bir konuda sizi kandırabilirler.

Anne kedi ve yavruları

Rüyanızda yavrularıyla birlikte bir anne kedi görmeniz bazı konularda kaygılanacağınızın işaretidir.

Kedi iniltisi

Rüya tabircilerine göre rüyanızda kedi iniltisi duymanız, gıybete gireceğiniz konusunda bir uyarı niteliğindedir.

Misk kedisi

Rüyanızda misk kedisi görmüşseniz, dışarıdan kötü gözüken fakat içi tertemiz olan bir erkekle yorumlanmaktadır.

Kedinin kaybolması

Rüyanızda gördüğünüz kedinin kaybolması rahatsızlığınızın alevleneceğine veya bir konuda sıkıntıya düşeceğinize delalet eder.

Rüyada Kedi Sevmek

Rüyayı gören kişinin, içinde bulunduğu ortama ya da duruma göre değişiklik gösterir. Eğer işle ilgili bir karar verilecekse ortaklık kurulan ya da maddi destek istenen kişinin kötü niyetli bir kişi olabileceğine işaret eder. Evlilikle ilgili bir durum varsa eğer yakında nur topu bir çocuğa sahip olunacağına alamettir. Ayrıca, çok sevinilecek bir haber alınacağına ve bu haber doğrultusunda kazançlı bir işe girileceğine ancak atılacak adımlarda dikkatli olunması gerektiğine yorulur.

Rüyada Beyaz Kedi Görmek

İşle ilgili olarak kazanılan başarıları kıskanan bir kişinin varlığına, ancak bu kişinin rüya sahibine pek zarar veremeyeceğine rivayet edilir. Aile hayatındaki mutluluğu gözüne kestiren kötü bir kişinin, aile bireylerini birbirlerine düşürmek için bazı oyunlar yapacağına ancak hiçbir şekilde başarılı olamayacağına ve kendisini paralamakla kalacağına delalet eder.

Rüyada Sarı Kedi Görmek

Kendisinden beklenmeyecek bir üçkağıt çeviren bir kişi ile karşı karşıya gelineceğine, bu kişi ile çok sıkı bir rekabet içine girileceğine ancak daha sonra yapacağı bir hata yüzünden kendi kazdığı kuyuya düşeceğine yorumlanır. Aynı zamanda, bazı maddi kaynaklarda yaşanacak kısa süreli sıkıntılara işaret eder.

Rüyada Kara Kedi Görmek

Aile hayatında büyük tartışmalara ve sorunlara yol açacak bir kişinin varlığına, yakın zaman içinde kardeşler arasında büyük bir tartışma yaşanmasına sebep olacağına, eğer bu olayların daha da büyümesi istenmiyorsa bu kişinin haneden uzaklaştırılması gerektiğine rivayet edilir.

Rüyada Eve Kedi Girmesi

Hane halkı arasında laf taşıyan, eşleri ve kardeşleri birbirine düşüren ve kısa süre içinde neredeyse bütün emellerine ulaşma aşamasında olan bir kişinin haneden uzaklaştırılacağına ve yaptığı kötülüklerin cezasını çekmesi için yalnız bırakılacağına işaret eder. Ayrıca, sıkıntılı bir dönemin başlayacağına, kazancın günden güne düşeceğine, sevinçli haberlerin geride kalacağına ve üzüntülü bir ruh haline bürünüleceğine yorulur.

Rüyada Vahşi Kedi Görmek

Yapılacak işte çok güçlü bir rakiple karşılaşılacağına, sorunlu bir dönem geçirileceğine, işlerin aksayacağına, bazı projelerin askıya alınacağına, beklenmedik bir zararla karşılaşılacağına, yakın bir kişinin yakalanacağı bir hastalık yüzünden üzüntü duyulacağına ve sahip olunan mallardan bir kısmının satılacağına alamet eder.

Rüyada Kedi Tüyü Görmek

Hayırlı bir işin ortasında meydana gelecek kötü bir olay yüzünden sıkıntı çekileceğine ancak bu durumun çok uzun sürmeyeceğine, yeni bir işle ilgili bir sorun çıkacağına ama bu sorunun kısa süreli olacağına ve daha sonra işin düzgün bir şekilde ilerleyeceğine tabir edilir.

Rüyada Doğum Yapan Kedi Görmek

Rüyayı gören kişinin, iş konusunda çok iyi bir noktaya geleceğine, ardın karşısına bazı sorunlar çıkacağına, bu sorunların gittikçe büyüyeceğine, dertlerin artacağına ancak daha sonra yavaş yavaş ortadan kalkacağına ve rahat bir nefes alınacağına rivayet edilir. Aynı zamanda, çok istenen bir işin büyük bir çaba gösterilerek yapılabileceğine bu yüzden daha iyi bir çalışma düzenine girilmesi gerektiğine yorumlanır.

Rüyada Siyah Kedi Isırması

Ortaya konulan çalışmalar ve gerçekleştirilen projeler sayesinde kazanılan başarıları ve gelinen mevkiyi kıskanan bir kişinin, büyük bir plan kurduğuna, bu planı hayat geçirmesi ile birlikte rüyayı gören kişinin maddi olarak büyük kayba uğrayacağına, sevdikleriyle arasının açılacağına ve sıkıntı çekeceğine yorulur. Beklenmeyen bir anda ve hiç olmadık bir sebepten ötürü çok zarara uğranacağına ve uzun bir zaman boyunca bu zarardan kurtulmak için çaba harcanacağına alamettir.

Rüyada Kedi Görüp Öldürmek

Aile hayatında yaşana tartışmalar ve kavgalardan kurtulmak için ve iş hayatında yaşanabilecek maddi ve manevi büyük kayıpların önüne geçmek için rakiplere ve aile üzerinde gözü olan kötü niyetli kişiler için önlemler alınacağına ve bu önlemler sayesinde sorunların büyük oranda çözüleceğine rivayet edilir. Aynı zamanda, mutlu aile tablosunu bozmaya çabalayan kişilerle mücadele edileceğine işarettir.

Rüyada Kedi Yakmak

Hayırsız bir kişi yüzünden girilecek işte uğranacak bir zararın istenmeyen durumlara yol açacağına, bu sebeple bazı hatalı kararlar verileceğine, işlerin daha kötü bir hal alacağına, maddi olarak uğranacak zararın yanısıra bir de manevi olarak zarar görüleceğine alamet eder. Aynı zamanda, zor bir durumun sevilen bazı kişilerin vereceği destek sayesinde kolayca çözüleceğine, işlerin daha iyi bir hal alacağına, sıkıntıların sona ereceğine ve kazancın katbekat arttırılacağına işaret eder.

Rüyada Kedi Kanı Görmek

Rüyayı gören kişinin, yaptığı işte bazı sorunlar meydana geleceğine, bu yüzden bazı zararlara uğranacağına, sıkıntılı günler geçirileceğine ancak sevilen bir kişinin işe el atması ile daha büyük sorunlar ortaya çıkmadan sorunların bitirileceğine ve işlerin daha iyi ve daha kazançlı bir duruma getirileceğine tabir edilir.  Ayrıca, verilen kararlar doğrultusunda daha iyi bir işe girileceğine, çok istenen bir şeye sahip olunacağına ve zorlukların aşılacağına yorulur.

Rüyada Kedi İle Konuşmak

Zor bir durumda olan bir kişi ile yardım edileceğine, ancak işle ilgisi olmayan, dedikoducu ve kötü kalpli bir kişinin yardıma engel olmaya çalışacağına, bu yüzden kendisi ile tartışılacağına, yaptıklarından ötürü kendisi ile tüm bağların koparılacağına ve iş hayatında daha dikkatli adımlar atılacağına delalet eder.

Rüyada Kedi Taşlamak

Aile hayatını kıskanan ve sahip olunan mutluluğa göz diken bir kişinin aile bireyleri ile ilgili olarak bazı planları olduğuna, bu kişinin aileden uzaklaştırılması gerektiğine, aksi takdirde çok sıkıntılı ve üzücü olayların yaşanacağına ve hane huzurunun bozulacağına işaret eder. Aynı zamanda, güzel günler geçirileceğine, hayırlı bir kısmetle evlilik yolunda adım atılacağına ve yakın bir zaman içinde evlat sahibi olunacağına alamettir.

Rüyada Kedi Yalaması

İş konusunda sevilen bir kişiden alınacak destek ile büyük bir işe girileceğine, huzuru kaçıran durumların ortadan kalkacağına, tartışmaların sona ereceğine, güzel bir birlikteliğe başlanacağına, kardeşlerin birlikte bir işe gireceğine, sıkıntılı bir işin ardından ferahlığa çıkılacağına ve hayallere yakın bir zaman içinde kavuşulacağına rivayet edilir. Kişi, hayırlı bir yola çıkıp bu yolda başarılı olacak demektir.

Rüyada Kedi İşemesi

Rüyayı gören kişinin, beklemediği bir anda kötü bir kişi ile muhatap olacağına, işlerle ilgili olarak bu kişi ile bir ortaklık kurulacağına, sıkıntıların artacağına, zor günler geçirileceğine, atılan adımların büyük bir sıkıntıya yol açacağına, yapılan hatanın bir sorun doğuracağına ve bu yüzden uzunca bir süre boyunca üzüntü duyulacağına işaret eder.

Rüyada Kedi İdrarı Görmek

Hayırlı bir şekilde başlayan bir işin bir süre sonra zarar getirir bir hal alacağına, bazı sorunların başgöstereceğine, sevilen bir arkadaşla aranın açılacağına, maddi ve manevi olarak çok büyük zarara uğranacağına ve aile bireyleri ile aranın açılacağına delalet eder. Aynı zamanda iş konusunda yardım edilen birinden ihanet görüleceğine yorumlanır.

Rüyada Kedi Eti Yemek

İş hayatı ve aile hayatı ile ilgili olarak atılan adımların kazanç getireceğine, düşmanların yenilgiye uğratılacağına, sorunların çözüleceğine ve hayırsız kişilerin aileden ve haneden uzaklaştırılacağına işaret eder. Elde bulunan imkânlarla en iyi şekilde bir iş kurulacağına, çalışkan bir kişi ile bir yola çıkılacağına ve kısa süre içinde bir eve sahip olunacağına alamettir.

Rüyada kedi görmek psikolojik yorum

Rüyada kedi görmek  bağımsız bir ruhu, kadınsı arzuları, yaratıcılık ve gücü sembolize eder. Ayrıca talihsizlik ve kötü şansı da temsil etmektedir. Rüya sembolü, rüyayı gören kişinin bir kedi sever olup olmadığına bağlı olarak ayrı bir anlama sahiptir.  Kedi sevmeyen biriyseniz çevrenizde bulunan bir kişinin karakteriyle ilgili hoş olmayan şeyler farketmiş fakat bunu kabullenmek istemiyor olabilirsiniz.

Kuyruksuz kedi

Rüyanızda kuyruğu olmayan ya da herhangi bir uzvu eksik olan bir kedi görmeniz, yaşamınızda kararlarınızı özgürce veremediğinizi ve bundan dolayı rahatsızlık hissettiğinizi göstermektedir.

Kedi ısırması

Çevrenizdeki kişilere karşı gereğinden fazla ödün veriyor olabilirsiniz ve bunun zararını da en çok siz görüyorsunuz. Yaptığınız fedakarlıklar sizin yaşamınızı olumsuz yönde etkiliyor olabilir.

Kedi kurtarmak

Rüyanızda bir kedinin yaşamını kurtarmışsanız bağımsızlığınızı geri kazanmak istiyorsunuz demektir.

Kara kedi

Rüyada kara kedi görmek endişelerinizi temsil eder. Kara kedinin genel olarak kötülük, yıkım ya da kötü şans getireceği düşünülür. Kara kedinin bu kötü ünü hayatınızdaki olumsuzlukları, kaygı ve korkuları kara kedi şeklinde simgelemenize neden olur.

Ölü kedi

Rüyanızda bir kedi öldürmeniz, öldürülen bir kedi görmeniz veya kedinin kaybolması gibi kediye gelen zararla ilgili her türlü durum; özgürlüğünüzün kısıtlanmasıyla ilgilidir. Hiç de istemediğiniz bir şekilde kendi özgürlüğünüzü kısıtlıyor olabilirsiniz. Üstelik bu sizin seçiminiz de olabilir.
Örnek vermek gerekirse; evlilik arifesindeki bir erkek böyle bir rüyayı görüyorsa evliliğin özgürlüğünü kısıtlayacağını düşünüyor olabilir. Bununla birlikte evlilik bu erkeğin kendi seçimidir.
Hayatınızda özgürlüğünüzü kısıtlayan durumları keşfetmeli ve çözüme kavuşturabileceklerinizin üzerinde durmalısınız.

Yavru kedi

Rüyanda kedi yavrusu görmek  bağımsızlığa doğru bir geçiş aşamasında olduğunuzu temsil eder. Bu bağımsızlık hayatınızın büyük bir kısmını etkileyeceği gibi basit kararlarınızla ilgili de olabilir. Örneğin hayatınızda hayır diyemediğiniz insanlara hayır demeyi öğrenmeye başlayabilirsiniz. Hayatın sunduğu yeni şeyleri keşfetmek için hazırsınız. Bir diğer taraftan böyle bir rüya masumiyeti ve saflığı simgeler.
Bir kedi yavrusunun bir köpek yavrusuna dönüştüğünü görmeniz kişisel hayatınızdaki bir dönüşüm anlamına gelir. Eğer yaşamınızda hali hazırda böyle bir dönüşüm yoksa hayatınızda bir değişiklik arıyor olabilirsiniz.
Rüyada Kedi görmek kedi rüyası hizmetçi ile yorumlanır. Bazı yorumcularda kedi göryi üç şekilde tabir ederler:
  1. Hırs
  2. Düşmanlık
  3. Keder ve Hüzün
Rüyada kedi öldürmek Kirmani: Rüyada bir kedi öldürdüğünü görmek, hırsızı yakalamaya ve ona galip gelmeye delâlet eder. Yine rüyada kedi ile kavga ettiğini ve kedinin kendisini tırmaladığını görmek, büyük bir hastalığa işaret eder.
Bir kimsenin rüyada kedinin etinden veya yağından bir şey aldığını görmesi, hırsızın malından elde edilecek menfaata işaretrtir. Rüyada insanı kedinin ısırıp tırmalaması, uzun sürecek hastalığa işarettir.
rüyada kedi satmak: Rüyada kedi sattığını görmek, malını infak etmeye işarettir.
rüyada kedi ısırması: Rüyada kendi evinin dişi kedisinin kendi sahibini ısırması, ev sahibinin rahat edeceği bir seneye delâlet eder. Yabani ve vahşi kedinin ısırması ve çokça zahmet vermesi, rüya sahibinin eziyet ve meşakkat çekeceği şiddetli bir seneye işarettir.
  • Feryat ve figan
  • Zevce için cefa
  • Evlat
  • Zina ve vefasızlık
  • Düşmanlık
  • Hırsızlık
  • Koğuculuk
Nablusi: Rüyada kedi görmek, zinadan meydana gelmiş ve yol üzerine atılmış bilinmeyen çocuğa işaret eder. Bazı kere de kedi, söz ve şaka yapan, mânâsız ve akıl dışı söz söyleyerek, köçekler gibi oynayarak halka kendisini sevdirmeye çalışan bir adama işaret eder. Bazı kere de rüyada kedi görmek, çocuğun terbiyesi hususunda çok hırslı olan kadına işaret eder.
Rüyada kedinin bir kimseyi tırmalaması veya kanını akıtması, yahut gözünü çıkarması, düşmanlığı açık olan bir düşman ile tâbir olunur. Rüyada kedi olmak: Bir kimsenin rüyada kedi olduğunu görmesi, hırsızlık ve kendisine fayda vermeyen şeylere geçirmeye delâlet eder...
Uğursuzluğun işaretidir. Eğer rüyada kediyi kovalıyorsanız bu iyi anlam taşır. Dişi kedi kötü bir kadını belirtir. Erkek kedi birisini ısırırsa veya tırmalarsa, o kişi hastalanır uzun süre hasta yatar. Kendisinin kedi şekline dönüştüğünü görmek, kötü işlerden geçimini sağlamak demektir.
---
Rüyada görülen kedi, hizmetçidir. Bazi tabirciler, kedi, rüya sahibinin ev halkindan olan bir hirsizdir, dediler.
Bazi tabirciler de kedinin disisi hilekar kötü bir hizmetçi kadindir, dediler. Kedi bir sahsin etrafinda dolasip onu korumaga çalistigi halde, o sahsa hem zarari ve hem de faydasi dokunan bir adama nisbet edilir. Bir kimseyi rüyada erkek bir kedi isirsa veya tirmalasa o kimse hasta olur. Eger erkek olan o kedi vahsi ve yabani ise, onun rüyada isirmasi daha siddetlidir.
Isiran kedinin disi ve ev kedisi olmasi rüya sahibinin rahat edecegi bir seneye isarettir. Rüyada bir kedi sattigini gören kimse, malini infak eder.
Kedi eti yedigini gören kimse, sihirbazlik ögrenir. Kedi oldugunu gören kimse, hirsizlik ve kendisinde hayir olmayan seylerle geçinir. Bir sahis bir eve bir kedinin girdigini görse, o eve hirsiz girer. Eger o evden bir sey almis çiktigini görse, o evden hirsiz bir sey götürür. Bir kediyi kestigini veya öldürdügünü ya da tuttugunu gören kimse, bir hirsiza kavusarak tutar ve ona galip gelir.
Kedinin etinden veya yagindan bir sey aldigini gören kimse, bir hirsizin malindan veya çalinmis esyadan bir sey alir. Bir kedi ile mücadele ettigini ve hatta kendisini tirmaladigim veya isirdigini gören kimse, uzun bir hastaliga yakalanir. Sonra o hastaliktan kurtulur veya o sahsa siddetli bir keder isabet eder. Sonra Cenab-i Hak (C.C.) onu kederden kurtararak ona ferahlik ve sevinç ihsan eder. Kedi ile yaptigi mücadele ve münakasada maglup olan kimse yakalandigi hastalik, üzüntü ve kederinden acilen kurtulur. Eger kedi kaybolursa, hastalik veya üzüntü ve kederi fazlasiyla artar. Bazen bu rüya halk hakkinda adalete veya dünyanin durumunun bozulmasina isarettir. Bu rüya bazen de düsmanlan def etmeye, isarettir.
Bazen de kedi, evladin terbiyesi hususunda çok hirsli olan kadina isarettir. Rüyada kedinin bir insani tirmalamasi veya kanim akitmasi yahut gözünü çikarmasi, düsmanligi açik olan bir düsmana isarettir. Rüyada Misk kedisini görmek, sekil ve simasi serli görünen ve ahlaki iyi olan bir adama isarettir. Bazen kedi, zevce için cefaya, evlada, düsmanliga, hirsizliga, zinaya, vefasizliga, koguculuk yapmaya, feryad ve figan etmeye isarettir.
Bazen de kedi, zinadan meydana gelmis ve yol üzerine atilmis babasi bilinmeyen çocuga isarettir. Bazen de kedi. söz ve saka yapan, manasiz ve akil disi söz söyleyerek köçekler gibi oynayarak halka kendisini sevindirmeye çalisan ve bununla beraber bazi durumlari dikkatten kaçirmayan ve firsat buldukça fesat çikarmaya çalisan bir adama isarettir. Kedinin fare ile ve kurdun koyunla ittifak halinde görülmeleri nifak ve riyaya isarettir. Eger halk korku içinde iseler düsmanlarindan emin olurlar.
Rüyada görülen kedi hizmetçidir. Uğursuzluğun işaretidir. Eğer rüyada kediyi kovalıyorsanız bu iyi anlam taşır. Dişi kedi kötü bir kadını belirtir. Bazı yorumcular kedi, rüya sahibinin ev halkından olan bir hırsızdır dediler. Bazen kedi, zevce için cefaya, evlada, düşmanlığa, hırsızlığa, zinaya, vefasızlığa, boğuculuk yapmaya, göz ve kaşla işaret ederek ayıplamaya, feryat ve figan etmeye işarettir. Bazen da kedi, söz ve şaka yapan, manasız ve akıl dışı söz söyleyerek köçekler gibi oynayarak halka kendisini sevdirmeye çalışan, bununla beraber bazı durumları dikkatten kaçırmayan ve fırsat buldukça fesat çıkarmaya çalışan bir adamdır. Kedi bir şahsın etrafında dolaşıp onu korumaya çalıştığı halde, o şahsa hem zararı hem de faydası dokunan bir adama yorulur.
Erkek kedi birisini ısırırsa veya tırmalarsa, o kişi hastalanır uzun süre hasta yatar. Eğer erkek olan o kedi vahşi ve yabani ise onun rüyada ısırması daha şiddetlidir. Isıran kedinin dişi ve ev kedisi olması rüya sahibinin rahat edeceği bir seneye işarettir. Rüyada bir kedi sattığını gören kimse, malını infak eder. Kedi eti yediğini gören kimse, sihirbazlık öğrenir. Kedi olduğunu gören kimse, hırsızlık ve kendisinde hayır olmayan şeylerle geçinir. Bu şahıs bir eve girdiğini görse, o eve hırsız girer. Eğer o evden bir şey almış çıktığını görse, o evden hırsız bir şey götürür. Bir kedi ile mücadele ettiğini ve hatta kendisini tırmaladığını veya ısırdığını gören kimse, uzun bir hastalığa yakalanır. Sonra Cenabı-ı Hak (C.C.) onu kederden kurtararak ona ferahlık ve sevinç ihsan eder. Kedi ile yaptığı mücadele ve münakaşada yenilen kimse yakalandığı hastalık, üzüntü ve kederinden acilen kurtulur. Eğer kedi kaybolursa, hastalık veya üzüntü ve kederi artar.
Kedinin fare ile veya kurdun koyunla ittifak halinde görülmesi nifak ve riyaya yorumlanır. Eğer halk korku içinde ise, düşmanlarının kim olduğundan emin olurlar. Bu rüya bazen da düşmanları def etmeye yorumlanır. Bazen da kedi, evladın terbiyesi hususunda çok hırslı olan kadına yorumlanır. Rüyada kedinin bir insanı tırmalaması veya kanını akıtması yahut gözünü çıkarması düşmanlığı açık olan bir düşmandır.
İslami rüya tabirleri:
Nablusi: Rüyada kedi görmek ev hanımı olan bir kadın için eziyet görmeye, evlat için bir hırsızlığa bulaşmaya, zina yapmaya veya ailesine bir vefasızlık yapacağına işaret eder. Buradan da anlaşılacağı gibi kedi hüzün, düşmanlık ve keder ile yorumlanır. Nablusi’ye göre kedi başka bir açıdan bakıldığında da kendini sevdirmeye çalışmak için türlü maskaralıklar yapan, şakalara ve şarlatanlıklara baş vuran kişi ile de yorumlanır. Nasıl kedi kendini sevdirmek için sahibine sırnaşırsa rüyadaki kedi de gerçek hayattaki bu insan tipinin aynı onun gibi sırnaşması ile yorumlanır. Yalnız kediler gönlü geçince, sevilmek istemedikleri anda sahiplerini tırmalarlar, bu insanlar da türlü türlü oyunlar sevimliliklerden sonra sırnaştığı kişiye zarar verirler.
Rüyada Van Kedisi görmek yakın bir zamanda huzurlu bir neşe içerisinde olacağınıza işaret eder. Rüyada Ankara Kedisi görmek Van Kedisi görmek gibidir. Bu kediler de beyaz ve parlak tüylü olduğu için mutluluğa, sevince eşle dostla geçirilecek neşeli vakitlere işaret eder. Rüyada siyam kedisi görmek iyi huylu bir arkadaş ile tabir edilir. Rüyayı gören kadın bekar ise bu huyda bir erkek ile evleneceğine, erkek bekar ise güzel huyda bir kadın ile evleneceğine işaret eder. Rüyayı gören kişi evli ise iyi niyetli bir arkadaş veya arkadaşlar ile sohbet etmeye işaret eder. Rüyada vahşi bir yaban kedisi görmek, rüyayı gören kişinin ya huysuz bir iş ile evleneceğine ya da var olan eşinin huysuzluğu ve kıskançlığı ile tabir olunur.
Ebu Sait El-Vaiz:
Ebu Sait El-Vaiz kedinin yorumunda anlaşmazlık olduğunu söylemiştir. Bazı tabircilere göre kedi evi ve ev varlığını koruyan bir hizmetliyi ifade etse de bazılarına göre kedi hane içinde bir hırsızın varlığı olarak yorumlanmaktadır. Bazı rüya yorumcuları dişi kedi hile yapmaya niyetlenen bir kadın ile yorumlarlar. Kirmani: Rüyada kedi öldürdüğünü gören kişi malını çalmaya çalışan hırsıza karşı uyanık olur onu yakalar ve cezasını çekmek üzere polise teslim eder. Kirmani’ye göre kedi eti hırsızlık veya hırsızlık sonucu elde edilmiş mala işaret eder. Bir kedi ile oynarken, oynadığı kedinin kendini tırmaladığını veya ısırdığını gören önce uzun ve yorucu bir hastalıkla boğuşur ancak bundan sonunda kurtulup sağlığına ve rahatına kavuşur.
İmam Cafer Sadık'a göre; Rüyada kedi görmenin beş şekilde tabir olunur. 1-Hırsız 2-İmansız kimse 3-Hastalık 4-Şefkatli kadın 5-Savaş ve husumet. Kedi eti yediğini gören kimse, sihir yapmayı öğrenir. Kedi bilmeden bir kişiye zarar verebilecek olan adam ile yorumlanır. Bu adam rüya görene faydalı olmak, onu korumak istese de zararı dokunan kişidir. Rüyada erkek bir kedi tarafından ısırılmak veya tırmalanmak rüyayı görenin hastalığı ile tabir olunur. Isıran kedi vahşi bir kedi ise hastalığın daha şiddetli ve daha uzun süreceği anlamına gelir. Rüyada dişi bir kedinin ısırması eğer kedi bir ev kedisi ise rüyayı gören kişinin bereketli bir yıl geçireceğine işaret eder.
Rüyada kedi satmak, rüyayı gören kişinin mal varlığını sadaka olarak vermesi ile tabir olunur. Kedi eti yediğini gören kimse bir takım psişik güçler kazanır. Kedi olduğunu gören kimse, hırsızlık ve kendisinde hayır olmayan şeylerle geçinir. Bir kişi rüyasında bir eve bir kedinin girdiğini görürse, o eve hırsız girmesi muhtemeldir. Aynı evden hırsızın bir şey aldığını görse, bu o evden bir şey çalındığına işaret eder. Bir kediyi kestiğini, öldürdüğünü ya da tuttuğunu gören kimse, bir hırsızı yakalar ve ona engel olur. Kedinin etinden bir parça aldığını gören kimse, daha önce hırsızlık yapmış birinin, çalmış olduğu maldan bir şey alır. Rüyada kedinin kaybolduğunu görmek var olan hastalık, üzüntü veya kederin artacağını gösterir. Kedinin kaybolması bazen de halkın adalete kavuşacağına veya dünyanın durumunun bozulacağına işarettir.
Kediyi özenle beslediğini görmek, kişinin çocuğunun terbiyesi konusunda çok hırslı olan kadına işarettir. Rüyada Misk kedisini görmek, kötü olduğuna inandığınız öyle bir izlenim bırakan adamın aslında ahlaklı bir adam çıkacağına işarettir. Kedinin fareye benzediğinin görülmesi anlaşmazlık çıkacağına ya da bir kişinin düzenbazlık yapacağına işarettir. Rüyada kedi görenin hanesi veya çevresi korku içinde ise, düşmanlarının ne yapacağından haberdar ve emin olur. Evcil ve aslında çoğu zaman özellikle yavrularını sevdiğimiz kediler ile ilgili rüyada kedi görmek konusunda diğer yorumlara da bir göz atalım.
Rüyada Kedi Görmek ile ilgili diğer yorumlar:
• Rüyada kedi görmek kedi gibi vurdumduymaz olacağınız bir döneme gireceğinize, bunun sizde yaratıcılığınızı ve çözüm üretme yeteneğinizi artıracağı bir etki bırakacağına işaret eder.
• Rüyada kediyi iyi halde görmemek talihsizlik yaşayabileceğinize ve şansınızın kısa bir süre için kötü olacağını gösterir. 
• Rüyada kedi sevmek, kediyi okşamak, kedi sevdiğini görmek gücünüzün ve psikolojinizin sağlam olacağına, bir çok engelle kolaylıkla başabildiğiniz bir döneme gireceğinizi simgeler.
• Rüyada Kedi ısırması, gördüğünüz kedi sizi ısırıyor ve canınızı yakıyorsa hırslı bir kadınla karşılacağınıza işaret eder. Bir şeylerin planladığınız gibi gitmeyeceğini de işaret etmektedir.
• Rüyada siyah beyaz kedi görmek doğruyu yanlışı ayırt edemediğiniz bir döneme gireceğinize işaret eder.
• Rüyada kedi kovalamak iyiye yorumlanır, sizi çekemeyen birinin size zarar veremeyeceğine işarettir.
• Rüyada dişi kedi görmek kötü bir kadının sizi üzeceğine işaret eder.
• Rüyada erkek kedinin birini ısırması veya tırmalaması rüyayı gören kişinin hastalanması ve uzun süre tedavi görmesi olarak yorumlanır.
• Rüyada kendinin kedi şekline dönüştüğünü görmek dürüst olmadığınızı, doğru işler yapmadan para kazanmak istediğiniz anlamına gelir. Bahçede kedi hayallerinize uzun bir sonra kavuşacağınıza işaret eder.
• Rüyada kedi tutmak içinde bulunduğunuz sıkıntılı durumdan kurtulmak için gayret göstermediğinizi ifade eder.
• Rüyada büyük kedi görmek evinizde büyük sıkıntılar çektiğinizin göstergesidir.
• Rüyada küçük kedi görmek küçük bir miktar para kaybı yaşayacaksınız manası taşır. • Rüyada kedi derisi görmek bir düşmanınızı işaret eder.
• Rüyada kediden korkmak işinizle ilgili endişeleriniz olduğunu gösterir.
• Rüyada ayaksız kedi görmek çevrenizde sizi kıskanan çok fazla kişi olduğunu temsil eder.
• Rüyada uzun kedi görmek uzun bir yoldan pek sevmediğiniz bir yakınınızın sizi ziyarete geleceğini gösterir.
• Rüyada kedi ısırması görmek çok yakınınıza evinize aldığınız bir kişinin veya akrabanın size bir sıkıntı yaratacağına işaret eder.
• Rüyada kedinin bir fare, yılan veya başka bir hayvanı yakaladığını, boğduğunu veya öldürdüğünü görmek, bir kadının desteğini alarak içinde bulunduğunuz sıkıntılı, üzücü durumdan kurtulacağınızı ifade eder.
• Rüyada kedi yakalamak işinizle ilgili beklemediğiniz ve biraz da olsa üzüleceğiniz bir haber alacağınıza işaret eder.
• Rüyada kedi dişi görmek, bir tanıdığınızın sağlık sorunu haberini alacağınızı işaret eder.
• Rüyada köpek eğitmenliği yapar gibi kedi eğitmeni olmak bir iş için çok emek harcayacağınız bir zaman girdiğinize işaret eder.
• Rüyada yavru kedi görmek, rüyada kedi yavrusu görmek ; sevdiklerinizle bu ara yeteri kadar ilgilenemediğinizi gösterir.
Siyah, sarı kedi yavruları görmek hileli ama çok da büyütülmeyecek bir durumun habercisidir. Beyaz kedi yavrusu görmek ufak bir sevinç haberi alacağınıza işaret eder. Rüyada kötü bakan bir kedi görmek, varlığından rahatsız olduğunuz kişinin dikkatini üzerinize çektiğinize, bunun size zarar vereceğine delalet eder. Rüyada kedinin parmağınız ısırması, sevdiğiniz bir kişinin biraz nankörlük yaparak canınızı acıtacağının göstergesidir.
Rüyada insan kılığına giren bir kedi görmek, size hoş, barışçıl ve sevimli gelen bir şeyin sizin gözünüzdeki değerinin düşeceği anlamına gelir. Rüyada bir kediyi dövdüğünü veya ona şiddet uyguladığını gören kişi sevdiği bir kişiyi bir konuda cezalandırır. Onun kendisine karşı tavır aldığını düşündüğü için yaptığı bu hareket biraz tepki niteliğindedir. Rüyada koşup oynayan bir kedi görmek, mutlu edecek basit ama yüz güldürecek bazı gelişmeler yaşayacaksınız demektir.
Kedi rüya tabiri hakkında sormak istediklerinizi, eleştirilerinizi ve yorumlarınızı aşağıdaki yorum bölümümüzden yazabilirsiniz.

RUYADA KEDİ: Ebû Sâid’ül Vaaz (r.a.) diyor ki: Kedinin tabirinde ihtilaf olunmuştur. Bazıları her şeyi muhafaza eder bir hizmetçi, bazıları da evin içindeki hırsız, dediler. Bazı tabircilere göre dişi kedi düzenbaz eşe işarettir.
İslami Tabiri: Rüyada kedi görmek, hizmet eden bir kimse ile tabir olunur. Kirmâni (r.a.) demiştir ki: Rüyada bir kedi öldürdüğünü gören kimse, hırsızı tutar ve etkisiz hale getirir.
Diyanet Yorumu: Rüyada kedi görmek; kedere, üzüntüye ve düşmanlığa işarettir. Rüyada görülen kedi rengine göre kısaca şöyle yorumlanır. Rüyada beyaz kedi iyi bir hizmette bulunan bir kadına, Rüyada siyah kedi cahil bir kimse tarafından himaye edilen bir şeye hükmolunur.
İmam-ı Nablusi Şöyle buyuruyor: Bazı yorumculara göre kedi, barışa da işarettir. Rüyada Kedi görmek, hakkında Uzman Rüya tâbircilerinin de yorumları şöyledir. Rüyada dişi kedi görmek; belalı bir kadına işarettir. Rüyada Erkek kedi görmek, her insan için de kendi halinde kafasına buyruk olan bir kimse ile tabir edilir.

Kedi Yavrusu Görmek

Bazı Rüya ve Havas alimleri şöyle buyurmuştur. Rüyada Kedi Yavrusu görmek, kendine hizmet eden kimselerin artmasına ve tüccar ise iş sahibi ise çalıştırdığı kişilerin artmasına, yönetici ise emrinde bulunan hizmetlilerin çoğalmasına, işsiz için ise kalabalık bir yerde çalışmaya tabir olunur. Rüyada Kedi Yavruları görmek iki şekilde tabir olunur, bekar için evlenmeye evli için ailesinin genişlemesine işarettir.

Dişi Kedi Görmek

Ünlü Rüya uzmanı Kenzül Menama göre; Rüyada düşü kedi görmek, ser ve hırçın mizaçlı bir kadına ve bazende hamarat bir kadına işarettir. Rüyada Dişi kedi görmek iki şekilde tefsir edilir, bekar kimse için yeni bir kadın ile tanışmaya, kadın içinse ise kendinden büyük bir kadının etkisinde olmaya işarettir.

Erkek Kedi Görmek

Kenzül Menam Rüya hazinesine göre: Rüyada Erkek kedi görmek, genel olarak kedi görmek ile aynı şekilde tabir olunur. Rüyada kedi bazıları için koruyucu bir hizmetliye veya evin içinde yada çevresinde bir hırsızlığa delalet eder.

Kedi Sevmek

Rüya analizi yapan uzmanlara göre; Rüyada Kedi sevmek, bildiği ve farkında olduğu hatalı ve iyi olmayan bir konuya karşı durmayıp yandaş olmaya ve bazen bir hataya göz yummaya işarettir. Rüyada kedi sevmek elem ve tasa ve bazende hoş görülü kimseden destek görmeye delalet eder.

Kedi Öldürmek

Kirmâni (r.a.) demiştir ki: Rüyada kedi öldürmek, evine ve hanesine dikkat etmesi gerektiğine veya olmadık yere haksızlığa uğramaya ve bu durum ona sorun yaşatacağına işarettir. Rüyasında bir kedi öldürdüğünü görmek; hırsızı yakalayıp hapse atılacağına işarettir.

Kedi Miyavlaması

Diyanet yorumlarına göre; Rüyada kedi miyavlaması, bir hırsızın yada fenalık düşünen bir kimsenin varlığının farkına varmaya, art niyetli kimsenin kötü düşüncesinden emin olmaya, hırsız için yakalanmaya, hırsızlıkta ısrar eden için gazaba uğramaya işarettir.

Kedi Ağlaması

İmam-ı gazali’ye göre, Rüyada kedi ağlaması, bazı kişilerin giderlerini karşılamayan bir kimseye tabir edilir. Rüyada kedi ağlamasını duyan kimse bazende pişmanlık yaşamaya ve bir kadını ağlatmaya işarettir. Kadın içinse çevresindekilerin hakkında dedikodu yapmasına tasvir edilir.

Kedi Tırmalaması

Rüyada kedi saldırması veya kedi kovalaması görmek, aile içinde bir kargaşanın çıkmasına, tartışmalar yaşamaya tabir edilir. Rüyada Kedi tırmalaması, kişinin bir kimseyle sürtüşmesine, tartışmasına ve bazende bir kadının kendisine iftira atmasına yorumlanır.

Van Kedisi görmek

Rüyada Van kedisi görmek de aynı şekilde normal bir kedi görmek ile aynı yorumu taşımaktadır. Rüyada Van kedisi görmek, süslü ve zengin bir kadına ve bazende çevresi tarafından sevilen bir kadına yorumlanır. Rüyada Van kedisini sevmek, kariyerli bir kadınla ilişkisi olacağına tabir olunur.

Kedi Doğurması

Rüya hazinesi Kenzül Menama göre: Rüyada Kedi doğurması veya doğuran bir kedi görmek, bir semtte yada mahalde hırsızlıkların azalmasına, bazende rüya sahibinin hizmetlilerinin artmasına ve kendi yandaşlarının çoğalmasına tabir edilir.

Kedi Fare Görmek

Rüyada kedi ve fare görmek, hırsız kimsenin şerrine dikkat edilmesine tasvir edilir. Rüyada Kedi ve Fare gören kimse ummadık bir anında sıkıntıya düşeceğine ve canının sıkılacağına tefsir edilir.

Kedi Köpek Görmek

Rüyada Kedi ve Köpek görmek, rüya sahibinin emniyette olmasına ve korkularından emin olmasına, güvenilir bir yere taşınmaya, yada güvenli ve karlı bir yerde çalışmaya işarettir.

Kedi Hırlaması

Bazı havas Ustadlarına göre: Rüyada kedi hırlaması görmek, üzüntülerden kurtulmaya ve isteklerine kavuşmaya, hasta için şifa bulamaya, ihtiyacının giderilmesini sağlayacak bir kimseden yardım görmeye işarettir.

Kediyi Hamile görmek

Kenzül Menam (Rüya Hazinesi) Ansiklopedisine göre: Rüyada Hamile kedi görmek, evliyse erkek için eşinin hamile olmasına, kadın için ailesinden bir bayanın hamile olduğuna yorumlanır. Rüyada hamile bir kedi görmek, bekar için evliliğe ve mal, mülk, ve hayırlı geçim ile tabir edilir.

Kedi Beslemek

Büyük Rüya Sözlüğüne göre: Rüyada Kedi beslemek, hizmetlisinin artmasına, kendine yardım eden kişilerin çoğalmasına, ve kazancın karın artmasına, tüccar için hayırlı işlerinin olacağına, normal biri için ailesinin, neslinin çoğalmasına tabir olunur.

Kedinin Konuşması

Rüyada kedinin konuşması duymak, kendinden emin olunacak bir kadına işarettir. Kedinin kendisiyle konuştuğunu görmek, bir kadınla dostluk kuracağına tabir edilir.

Kara Kedi

Rüyada kara kedi görmek, kendini gizleyen ifşa olunmayan bir hırsıza delalet eder. Rüyada kara kedi gören kişi şansızlık yaşar, sıkıntıya düşer ve üzülür.

Beyaz Kedi

Rüyada beyaz görmek, kadın için çevresinde kendisi hakkında iyi düşünen dostlarının olduğuna, erkek için ise güzel ve alımlı bir bayanla tanışmaya ve bir dostluk kurmaya tasvir edilir.

Kedi okşamak

Rüyada kedi okşamak, kedi sevmek ile aynı tabir olunur. Bir kadına gönül kaptırmaya, kadın içinse bir erkeği karşılıksız sevmeye tabir edilir. Rüyada kedi sevmek ile aynı tabirler, okşamak ile olan yorumları da kapsar.

Kedi Pisliği görmek

Rüyada kedi pisliği görmek, bildiği bir kimseyi tüm hatalarına rağmen idare eden kimseyle tabir olunur. Rüyada kedi pisliği görmek iki şekilde tabir edilir. Sıkıntı ve bereketin azalmasına ve geçici olarak bu durumun devam etmesine tefsir edilir.

Kedi patisi görmek

Rüyada kedi patisi görmek, izzet ve kerem sahibi bir kimsenin çevresinde hakkında olumsuz konuşulan sözleri duymasına ve bundan dolayı üzüntü yaşamasına tabir edilir.

Şişman ve Zayıf Kedi

Rüyada şişman ve zayıf kedi görmek aynıdır. Şişman kedi zayıf kediye göre farkı şöyledir, hırsızlıklarına devam eden kimseler ile tasvir olunur. Bu kimselere karşı zarara uğramaktan emin olacağına rüya sahibinin daha dikkatli olup öfkesini ve sırlarını korunmasına tabir edilir.

Kedi ile Kavga Etmek

Kirmâni (r.a.) demiştir ki: Rüyada kediyle kavga etmek, Bir kediyle münakaşa edip hayvanın kendisini tırmaladığını veya ısırdığını görmek, uzun bir hastalığa tutulup sonra şifâ bulmaya, şiddetli bir üzüntü ve kedere düşüp daha sonra Allalıü Tealâ’nın izni ile kurtulmaya işarettir.

Kedi Eti görmek

Kirmâni (r.a.) demiştir ki: Rüyada Kedi eti görmek, Kedi eti iki çeşit tabir edilir: Hırsızın malı, hırsızlıkla elde edilen mal. Rüyada kedi eti fena düşünceleri olan ve malına dikkat etmeyen kimse ile tabir olunur. Kedi eti bazen hırsızın malına, bazen de çalıntıdan elde edilen mala işarettir.

Rüyanızı Gördüğünüz Şekilde Anlatın Yorumlansın!

Türkiye’nin eşsiz ve benzersiz rüya tabiri yapan sitemizde, gördüğünüz rüyanızı yazın kişiye özel, İslami Rüya tabirleri ile rüyanızı tüm ayrıntılarıyla yorumlayalım. Rüyada kedi gördüm sayfasının hemen altına rüyanı yaz yorumlayalım bölümüne rüyanızı gördüğünüz şekilde, tüm ayrıntılarıyla yazın aynı gün rüyanız size özel yorumlansın.
Rüyada kedi görmek, hizmetçi ile yorumlanır, İbn-i Sirin’e göre, rüyada kedi görmek, ev halkından birisi ile yorumlanır. Genellikle kedi, kötü bir kadın olarak tabir olunur. Rüyada bir kedi tarafından ısırıldığını görmek, hasta olacağına; bir ev kedisi tarafından ısırılmak, bu rüyanın aksine olarak, bu kimsenin, bu yılı rahat ve huzur içinde geçireceğine işarettir. Rüyada kedisini sattığını gören, malını başkalarına dağıtır. Rüyasında bir ev kedisi olduğunu ve bir minderde uyuduğunu görmek, hayatında rahat yüzü görmemeye, hiç bir işte dikiş tutturmamaya delalet eder.
Kendisi kedi olduğu halde, başka bir kedinin hücumuna uğrayarak, onunla kavga ettiğini görmek, kötü bir iş yapmak için ahlaksız bir insanla arkadaş olup, sonunda onunla anlaşamayıp, kavga edeceğine işarettir. Bazı yorumculara göre, rüyada kedi görmek, kadınla da yorumlanır. İslami Rüya Tabirleri açısından Rüyada kedi görmek
Nablusiye göre; kedi, ev kadını için eziyete, evlat için düşmana, hırsızlığa ve zinaya, veya vefasızlığa delalet eder. Bazı yorumcular, kediyi şaka yapan, saçma sapan konuşan, maskaralıklar icat edip oynayan ve sahibine kendisini sevdirmeye çalışan insanlara da benzetirler. Böyleleri sonunda bir yolunu bulup mutlaka sahibini (kedi gibi) tırmalar ve incitir. Rüyada Van veya Ankara kedisi görmek, hayırlıdır; ikisi de, renkleri beyaz, tüyleri parlak ve uzun olduğu için, neşeye ve sevince delalet eder.
Rüyada Siyam kedisi görmek, yumuşak huylu bir arkadaşla yorumlanır. Bekarsa bu huyda bir kadınla evlenmeye, evli ise uysal bir takım arkadaşları ile sohbete işarettir. Rüyada vahşi bir yaban kedisi görmek, kıskanç ve huysuz bir eşle yorumlanır.
Yine Nablusiye göre; rüyada kedi görmek keder, düşmanlık ve hüzün ile tabir olunur. Ebu Sait El-Vaiz’e göre; kedinin tabirinde ihtilaf, anlaşmazlık vardır. Bazıları her şeyi koruyan bir hizmetçi, bazıları da ev halkından hırsız biri olarak yorumlarlar. Bazı tabirciler de, dişi kedi hilebaz bir ev kadınıdır, diyorlar. Kırmani’ye göre; rüyasında bir kedi öldürdüğünü gören, hırsızı tutar ve polise teslim eder. Kedi eti iki türlü tabir olunur: Hırsızlık mal, veya hırsızın kendi malı. Bir kedi ile oynayıp hayvanın kendisini tırmaladığını veya ısırdığını görmek, uzun bir hastalığa tutulup, sonra iyileşmeye; şiddetli bir sıkıntıya tutulup sonra bundan kurtulmaya delalet eder. Bir başka rivayete göre de: rüyada görülen kedi, hizmetçidir. Bazı tabirciler, kedi, rüya sahibinin ev halkından olan bir hırsızdır, dediler. Bazı tabirciler de kedinin dişisi hilekar kötü bir hizmetçi kadındır, dediler.
Kedi bir şahsın etrafında dolaşıp onu korumaya çalıştığı halde, o şahsa hem zararı ve hem de faydası dokunan bir adama nispet edilir. Bir kimseyi rüyada erkek bir kedi ısırırsa veya tırmalasa o kimse hasta olur. Eğer erkek olan o kedi vahşi ve yabani ise, onun rüyada ısırması daha şiddetlidir. Isıran kedinin dişi ve ev kedisi olması rüya sahibinin rahat edeceği bir seneye işarettir. Rüyada bir kedi sattığını gören kimse, malını infak eder. Kedi eti yediğini gören kimse, sihirbazlık öğrenir. Kedi olduğunu gören kimse, hırsızlık ve kendisinde hayır olmayan şeylerle geçinir. Bir şahıs bir eve bir kedinin girdiğini görürse, o eve hırsız girer. Eğer o evden bir şey almış çıktığını görürse, o evden hırsız bir şey götürür. Bir kediyi kestiğini veya öldürdüğünü ya da tuttuğunu gören kimse, bir hırsıza kavuşarak tutar ve ona galip gelir. Kedinin etinden veya yağından bir şey aldığını gören kimse, bir hırsızın malından veya çalınmış eşyadan bir şey alır. Bir kedi ile mücadele ettiğini ve hatta kendisini tırmaladığını veya ısırdığını gören kimse, uzun bir hastalığa yakalanır. Sonra o hastalıktan kurtulur veya o şahsa şiddetli bir keder isabet eder. Sonra Cenab-ı Hak (C.C.) onu kederden kurtararak ona ferahlık ve sevinç ihsan eder. Kedi ile yaptığı mücadele ve münakaşada mağlup olan kimse yakalandığı hastalık, üzüntü ve kederinden acilen kurtulur. Eğer kedi kaybolursa. hastalık veya üzüntü ve kederi fazlasıyla artar. Bazen bu rüya halk hakkında adalete veya dünyanın durumunun bozulmasına işarettir.
Bu rüya bazen de düşmanları def etmeye, işarettir. Bazen de kedi, evlatın terbiyesi hususunda çok hırslı olan kadına işarettir. Rüyada kedinin bir insanı tırmalaması veya kanını akıtması yahut gözünü çıkarması, düşmanlığı açık olan bir düşmana işarettir. Rüyada Misk kedisini görmek, şekil ve siması serli görünen ve ahlakı iyi olan bir adama işarettir. Bazen kedi, zevce için cefaya, evlata, düşmanlığa, hırsızlığa, zinaya, vefasızlığa, feryat ve figan etmeye işarettir. Bazen de kedi, zinadan meydana gelmiş ve yol üzerine atılmış babası bilinmeyen çocuğa işarettir. Bazen de kedi, söz ve şaka yapan, manasiz ve akıl dışı söz söyleyerek köçekler gibi oynayarak halka kendisini sevindirmeye çalışan ve bununla beraber bazı durumları dikkatten kaçırmayan ve fırsat buldukça fesat çıkarmaya çalışan bir adama işarettir.
Kedinin fare görülmesi nifak ve riyaya işarettir. Eğer halk korku içinde ise, düşmanlarından emin olur. Rüyada dişi kedisini sattığını gören kimse, malını sarfeder. Bazı tabirciler, dişi kedi hilekar bir kadına delalet eder. Bazı tabirciler dişi kedinin ısırması ve tırmalaması bir sene devam eden bir hastalıktır, dediler.
Rüyada siyah beyaz kedi görmek: yakın gelecekte bazı tehlikeler hissettiğinizi simgeler.
Rüyada kedi kovalamak: iyiye yorumlanır, sizi çekemeyen birinin size zarar veremeyeceğine işarettir.
Dişi kedi görmek: kötü bir kadının sizi üzeceğine işaret eder, Erkek kedinin birini ısırması veya tırmalaması; rüyayı gören kişinin hastalanması ve uzun süre tedavi görmesi olarak yorumlanır.
Kendinin kedi şekline dönüştüğünü görmek: dürüst olmadığınızı, doğru işler yapmadan para kazanmak istediğiniz anlamına gelir. Rüyada bahçede kedi ne demek : hayallerinize uzun bir sonra kavuşacağınıza işaret eder.
Rüyada kedi tutmak nedir: içinde bulunduğunuz sıkıntılı durumdan kurtulmak için gayret göstermediğinizi ifade eder.
Rüyada büyük kedi ne anlama gelir: evinizde büyük sıkıntılar çektiğinizin göstergesidir.
Rüyada küçük kedi anlamı ne: küçük bir miktar para kaybı yaşayacaksınız.
Rüyada kedi derisi anlamı nedir: bir düşmanınızı işaret eder.
Rüyada kediden korkmak manası: işinizle ilgili endişeleriniz olduğunu gösterir.
Rüyada ayaksız kedi tabirleri: çevrenizde sizi kıskanan çok fazla kişi olduğunu gösterir.
Rüyada uzun kedi açıklamaları: uzun bir yoldan pek sevmediğiniz bir yakınınızın sizi ziyarete geleceğini gösterir.
Rüyada kedi ısırması: bir yakınınızın sebep olacağı bir sıkıntı yaşayacağınızı işaret eder.
Rüyada kedinin bir fare, yılan veya başka bir hayvanı yakaladığını, boğduğunu veya öldürdüğünü görmek: bir kadının desteğini alarak içinde bulunduğunuz sıkıntılı, üzücü durumdan kurtulacağınızı ifade eder.
Rüyada kedi yakalamak: çok üzüleceğiniz işinizle ilgili bir haber alacağınızı anlatır.
Rüyada kedi dişi: bit tanıdığınızın sağlık sorunu haberini alacağınızı işaret eder.
Rüyada kedi eğitmeni olmak: boş hayaller peşinde koşarak boşa vakit harcadığınızı işaret eder.
Rüyada görülen kedi hizmetçidir. Bazı tabirciler kedi rüya sahibinin ev halkından olan bir hırsızdır demişlerdir. Bazı tabirciler de kedinin dişisi hilekar kötü bir hizmetçi kadındır demişlerdir. Kedi bir şahsın etrafında dolaşıp onu korumaya çalıştıgı halde o şahsa hem zararı ve hem de faydası dokunan bir adama nispet edilir. Bir kimseyi rüyada erkek bir kedi ısırsa veya tırmalasa o kimse hasta olur. Eğer erkek olan o kedi vahşi ve yabani ise onun rüyada ısırması daha şiddetlidir. Isıran kedinin dişi ve ev kedisi olması rüya sahibinin rahat edecegi bir seneye yorumlanır. Rüyada bir kedi sattıgını gören kimse malını infak eder. Kedi eti yedigini gören kimse sihirbazlık ögrenir. Kedi olduğunu gören kimse hırsızlık ve kendisinde hayır olmayan şeylerle geçinir. Bir şahıs bir eve bir kedinin girdigini görse o eve hırsız girer. Eğer o evden bir şey almış çıktıgını görse o evden hırsız bir şey götürür.
Bir kediyi kestiğini veya öldürdüğünü yada tuttuğunu gören kimse bir hırsıza kavuşarak tutar ve ona galip gelir. Kedinin etinden veya yağından bir şey aldığını gören kimse bir hırsızın malından veya çalımmış eşyadan bir şey alır. Bir kedi ile mücadele ettiğini ve hatta kendisini tırmaladığını veya ısırdığını gören kimse uzun bir hastalığa yakalanır. Sonra o hastalıktan kurtulur veya o şahsa şiddetli bir keder isabet eder. Sonra Cenab-ı Hak (C.C.) onu kederden kurtararak ona ferahlık ve sevinç ihsan eder. Kedi ile yaptıgı mücadele ve münakaşada mağlup olan kimse yakalandığı hastalık üzüntü ve kederinden acılarından kurtulur. Eğer kedi kaybolursa hastalık veya üzüntü ve kederi fazlasıyla artar. Bazen bu rüya halk hakkında adalete veya dünyanın durumunun bozulmasına delalettir. Bu rüya bazen de düşmanlan def etmeye delalet eder.
Bazen de kedi evladın terbiyesi hususunda çok hırslı olan kadına yorumlanır. Rüyada kedinin bir insanı tırmalaması veya kanını akıtması yahut gözünü çıkarması düşmanlığı açık olan bir düşmana delalettir. Rüyada misk kedisini görmek şekil ve siması şerli görünen ve ahlaki iyi olan bir adama işarettir. Bazen kedi zevce için cefaya, evlada, düşmanlığa, hırsızlığa, zinaya, vefasızlığa, koğuculuk yapmaya, feryad ve figan etmeye yorumlanır. Bazen de kedi zinadan meydana gelmiş ve yol üzerine atılmış babası bilinmeyen çocuğa delalettir. Bazen de kedi söz ve şaka yapan manasız ve akıl dışı söz söyleyerek köçekler gibi oynayarak halka kendisini sevindirmeye çalışan ve bununla beraber bazı durumları dikkatten kaçırmayan ve fırsat buldukça fesat çıkarmaya çalışan bir adama delalet eder. Kedinin fare ile ve kurdun koyunla ittifak halinde görülmeleri nifak ve riyaya işarettir. Eğer halk korku içinde iseler düşmanlarından emin olurlar.
Ibn-i Sirin'e göre;
Rüyada kedi görmek ev halkından birisi ile yorumlanır. Genellikle kedi kötü bir kadın olarak tabir olunur. Rüyada bir kedi tarafından ısırıldıgını görmek hasta olacagına, bir ev kedisi tarafından ısırılmak bu rüyanın aksine olarak bu kimsenin bu yılı rahat ve huzur içinde geçireceğine delalettir. Rüyada kedisini sattığını gören malını başkalarına dağıtır. Rüyasında bir ev kedisi olduğunu ve bir minderde uyudugunu görmek hayatında rahat yüzü görmemeye, hiçbir işte dikiş tutturmamaya delalet eder. Kendisi kedi olduğu halde başka bir kedinin hücumuna uğrayarak onunla kavga ettiğini görmek kötü bir iş yapmak için ahlaksız bir insanla arkadaş olup sonunda onunla anlaşamayıp kavga edeceğine delalettir.
Abdülganı Nablusi'ye göre;
Kedi ev kadını için eziyete, evlat için düşmana, hırsizlıga ve zinaya veya vefasızlıga delalet eder.
Nablusi'ye göre;
Rüyada kedi görmek keder, düşmanlık ve hüzün ile tabir olunur.
Ebu Sait El Vaiz'e göre;
Kedinin tabirinde ihtilaf, anlaşmazlık vardır.
Kirmanı'ye göre;
Rüyasında bir kedi öldürdügünü gören hırsızı tutar ve polise teslim eder. Kedi eti iki türlü tabir olunur. Hırsızlık mal veya hırsızın kendi malı. Bir kedi ile oynayıp hayvanın kendisini tırmaladıgını veya ısırdıgını görmek uzun bir hastalıga tutulup sonra iyileşmeye. Şiddetli bir sıkıntıya tutulup sonra bundan kurtulmaya delalet eder.


0 yorum:

Yorum Gönder