Rüyada Hamile Görmek, Rüya Yorumu ve Anlamı

08:25 No Comments

Rüyada hamile görmek, rüyayı gören kişinin kadın ve erkek olmasına bakmadan, karnın büyüklüğü nispetinde mal ve zenginliğe işaret etmektedir. Bu rüyaları gören kişilerin, şanslarının artacağını göstermektedir. Maddi imkanların artacağı dönemlerin gelişi haber verilmektedir.
Rüyada bir kadını hamile görmek, sevindirici haberler almanızın yanında, bir evladınız olabileceğine işaret edebilir. 
Bazı durumlarda böyle rüyalar, sıkıntılı günler geçirilebileceğine işaret edebilir. Eğer hamileliğin ardından doğum gerçekleşiyorsa, sıkıntılı günlerin tez elden biteceğine yorumlanmalıdır. Hamile olup ta, kız çocuğunun olduğunu gören kişi bir başkasından borç alabileceğini anlamalıdır.
Rüyada Hamile Görmek
Başka bir tabire göre, hamile olan kişi evli ise, evliliği ile ilgili sıkıntılarının olacağını haber veren bir rüya görmüş olabilir. Eğer rüyayı gören kişi, gerçekte de bir hamilelik yaşıyorsa, bu döneminin çok rahat bir şekilde geçeceğini düşünmelidir. Rüyayı gören kişi, bekar bir kız ise, ona başarıların müjdesi verilmiş olacaktır. Kısa süre içerisinde mutlu bir evlilik yapacağını da göstermektedir. Evli bir kadının böyle bir rüya görmesi durumunda, müjdeli haberlerin yakında olacağı anlaşılmalıdır.
Hamilelik yeni oluşumların müjdesi olduğu için, genellikle hayırlı olayların başlangıcı olacaktır. Ama her zaman dünya malını ilgilendiren kazançları işaret edecektir. Hamile olma durumu, kişiye isteklerine ulaşacaksın sinyali vermelidir.
Kadınlar için hayırlı olabilecek olan bu rüyalar, erkekler tarafından görüldüğünde sıkıntıya işaret edebilir. Gizlenen durumların açığa çıkacağını anlatacaktır.
Bazı tabirlere göre, evli kişilerin göreceği bu rüyalar eşler arasında muhabbetin artacağına, bekar kişilerin görmesi durumunda ise, yeni bir aşkın kapıda olduğuna işaret edecektir.
Rüyayı gören kişi eğitimine devam ediyorsa, başarılı olacağını anlamalıdır. İş hayatındaki başarıların geleceği müjdelenmektedir. Görülen rüya kişinin sürekli gelişme halinde olduğuna işaret edecektir.
Rüyada bir hayvanın hamile olduğunun görülmesi de, hayra yorulmalıdır. 
Görülüyor ki; rüyada hamile görmek, çoğunlukla hayra ve zenginliğe yorulmaktadır. Hayatınıza yön vermek için, bu ipuçlarını iyi değerlendirin.

Rüyanızda hamile bir kadını görmeniz yakın zamanda bir evladınız olacağına işaret eder. Bir diğer rüya tabirine göre ise rüyada hamile bir kadın görmek, sizi sevindirecek haberler alacağınıza yorulmaktadır.
Allame Meclisi ise bu rüyayı gören talihinin döneceğine ve şansının artacağına yormuştur.
Bazı rüya tabircileri, bu rüyayı sıkıntı ile ilişkilendirmektedir. Rüyada hamile olan kişi, sıkıntılı günler atlatacaktır. Hamileliğini ve ardından doğum yaptığını gören kişi ise, doğumla birlikte sıkıntılarından kurtulacak demektir. Rüyasında kız bebek sahibi olduğunu gören kişi birilerinden borç alır.

Rüyada hamilelik görmek tabiri

Rüyada hamile olmak

Rüyasında hamile olduğunu gören kişi evlilik hayatında bazı sorunlar yaşayacaktır. Eğer bu rüyayı gören kişi, gerçek yaşamında da hamile ise, o halde, rahat bir hamilelik geçirecektir.
Bir diğer tabire göre ise bu rüyayı gören bekar bir genç kız ise, yaptığı işlerde öne çıkacak ve başarılı olacaktır. Rüyayı gören evli bir kadın ise, bu rüya sevinçli haberlere işaret eder.
İbn-i Sirin bu rüyayı gören kadın olsun erkek olsun maddi kazanca ve yükselişe delalet eder demiştir.
Hamilelik çoğunlukla hayra yorulmaktadır. Hamilelik yeni bir oluşumu ifade eder. Doğumun hazırlık dönemidir. Bu nedenle erkek için de kadın için de bu rüyada hayırlı anlamlar bulunmaktadır. Hamilelik rüyaları dünya malını sembolize etmektedir.
Bekar olan kişi rüyasında kendisini hamile olarak görürse, kısa sürede dünya evine girecektir.
Çağdaş Ulema bu konuda benzer bir yorum getirmiştir. Hamilelik kişinin isteklerine ulaşacağını müjdelemektedir.
Kirmani ise, bu rüyayı dünya malına yormaktadır. Rüyada hamile olduğunu gören kişinin geliri artacak ve mal sahibi olacaktır.
Ebu Said El-Vaiz kadınların kendisini hamile olarak görmesi hakkında Kirmani ile aynı fikirde ancak erkek için farklı bir yorumda bulunmuştur. Bu rüyanın erkeğe sıkıntı getireceğini belirtmiştir.
Rüyada kendisinin hamile olduğunu gören kişinin gönül ilişkilerinde mutluluğa ereceği de söylenmektedir. Bu rüyayı gören kişi evli ise eşiyle olan muhabbeti artar ve hanesine huzur gelir. Bekar kimseler için ise yeni bir ilişkiye başlamak ve aşk saadeti söz konusudur.
Hamile olduğunu gören erkek bazı rüya tabirlerine göre, sakladığı şeylerin açığa vurulmasından dolayı sıkıntıya düşer. Alternatif olarak bu rüya bilgi sahibi kimseler için daha çok ilme işaret eder. Herhangi bir eğitim görüyorsanız, aldığınız eğitimlerin bolca faydasını göreceksiniz demektir. Her ne kadar rüya tabirlerine göre erkeğin kendisini hamile olarak görmesi sıkıntıya ve umutsuzluğa işaret etse de rüya tabircilerinin büyük çoğunluğu bu rüyayı maddi mutluluklara yormaktadır. Beklenmedik kazançlar veya gelirlerdeki artışlar yüzünüzü güldürebilir.

Bir başkasını hamile görmek

Çağdaş Ulema’ya göre bir başkasının hamile olduğunu görmek, iş yaşamındaki başarılara işaret eder.
Kendi çocuğunuzun hamile olduğunu görmeniz; erkek çocukları için aile reisinin elde edeceği gelirin artacağına, kız çocuğu için ise evin hanımının gelirinin artacağına işaret eder. Kısaca çocuğunuzun hamile olduğunu görmeniz hayırlıdır. Bu rüya dünya nimetlerinin hanenize bol bol geleceğini ifade eder.
Eşinin hamile olduğunu gören erkeğin gelirinde artış olur.
Rüyada hamile bir hayvan görmek de hayırlıdır. Beklemediğiniz yerlerden gelecek faydalara işaret eder.

Rüyada hamilelik görmek psikolojik yorum

Rüyanızda hamile olduğunuzu görmeniz, gelişmekte olan bir yönünüzü simgelemektedir. Gelişmekte olan bu yönünüz fark etmediğiniz yeni duygularınız olabileceği gibi hayatınızla ilgili vermeye henüz hazır olmadığınız kararlarınız da olabilir. Bu rüya hayatınızın yönündeki değişim, yeni fikirler ve yeni hedeflerin kapıda olduğunu göstermektedir.
Hamile kalmak isteyen kadınlar için bu rüya, kendisi için yapacağı şeyleri ifade eder. Hamile kalmak istemeyen bir kadın için ise, almak istemediği sorumluluklar olduğunu gösterir.
Hamile olup, bebeğinizi düşürdüğünüzü görmüşseniz, bazı planlarınız aksamış ya da umut ettiğiniz şeylerin yerini umutsuzluk almış olabilir.
Birinin hamile olduğunu görmeniz halinde, rüyanızda hamile olduğunu gördüğünüz kişiyi tanıyorsanız bu kimseye yakınlık hissettiğinizi sembolize der. Eğer tanımadığınız bir kişinin hamile olduğunu görmüşseniz, bu kişinin özelliklerini düşünün. Mutlaka gerçek yaşamınızda bu kişinin size anımsattığı kişiler olacaktır. Rüyanız muhtemelen bu kişilerle ilintilidir.
Gerçek yaşamında hamile olan bir kadının, rüyasında hamile olduğunu görmesi, hamilelikle ilgili kaygılarını göstermektedir. Üç ila altı aylık dönemde hamile bir kadının rüyasında kendisini hamile olarak görmesi, doğumla ilgili endişeleri simgeler.
Rüyanızda hamile olup olmadığınızdan emin değil ve hamilelik testi yaptırmakta idiyseniz, bu rüya yaşamınızdaki yeni girişimleri gösterir. Bir iş değişikliği arzusu olabileceği gibi duygusal yaşamınızla ilgili değişimler de arzuluyor olabilirsiniz. Yeni arkadaşlarla tanışmak için iyi bir dönemde olduğunuzu sembolize etmektedir. Bir diğer açıdan baktığımızda ise bu rüya sizin endişelerinize işaret ediyor da olabilir. Hamileliğe bakış açınızla ilgili de değerlendirilmelidir. Biraz önce belirttiğimiz gibi hamile olmak sizi gerçekten korkutuyorsa hayatınızda üstlenmek istemediğiniz fakat altında kaldığınız sorumluluklara da işaret edebilmektedir. Yaşamınızda yapmakla yükümlü olduğunuz şeyleri göz önünde bulundurun. Bunları gerçekten yapmak istiyor musunuz? Bunu düşünüp net kararlar vermelisiniz.
Rüyada başkasını hamile görmek, o kişinin tanıdık birisi olması durumunda, alacak olduğu hayırlı bir kısmeti göstermektedir. Aynı şekilde, güzel haberler alması ve genel anlamda güzel bir döneme girmesi beklenmelidir. Hamilelikle ilgili yapılan yorumlardan birisi de maddi anlamda kazançtır. Borçların ödenmesi, yatırım yapılması, buna örnek olabilir. Rüyanızda görmüş olduğunuz kişinin tanımadığınız birisi olması durumunda ise yorumların sizinle ilgili olduğu sonucu çıkmaktadır. Yani, güzel bir döneme girilecek, maddi ve manevi açıdan olumlu gelişmeler görülecektir. Hayırlı haber ve kısmet olarak da kendisini gösteren bu rüya, hayra yorulmaya uygun niteliktedir.
Rüyada Arkadaşını Hamile Görmek
Arkadaşınızın sıkıntılarının sona ereceği, huzurlu olacağı ve maddi açıdan yüksek gelirlere ulaşacağı anlamı çıkmaktadır. Kısa süre sonra bu gelişmelerin yaşanacak olması, yaşamış olduğu sorunları da kısa sürede unutmasına neden olacaktır.
Rüyada Başkasının Hamile Olduğunu Duymak
Kişinin, sizin tanıdığınız birisi olması durumunda, o kişiye yapacak olduğunuz katkıyı gösterir. Ona sağlayacak olduğunuz desteğin olumlu etkisi, başarılı olmasına sebep olacaktır. Tanımadığınız birisi ise size verilecek olan destek müjdelenir. Bunun müjde olmasının nedeni, bu katkının ardından oldukça olumlu bir dönemin gelecek olmasından kaynaklanmaktadır.
Rüyada Kardeşini Hamile Görmek
Kardeşinizin bazı sorunları olduğuna ancak kısa süre sonra bu durumun değişeceğine işarettir. Sizin verecek olduğunuz destek de önemli bir katkı sağlayacaktır.
Rüyada Annesini Hamile Görmek
Annenin stres yaşadığı ve bir haber beklediği şeklinde yorumlanmaktadır. Beklediği haberin pozitif sonuçlanması, stresin kaybolmasına yol açacak ve mutluluğa kapı aralayacaktır.
Rüyada Eşini Hamile Görmek
Hem maddi anlamda kazanç hem de manevi anlamda başarı olarak yorumlanır. Siz ve eşiniz tarafından çok istenen bir konunun da gerçekleşeceğine yorulur.
Rüyada Kızını Hamile Görmek
Çocuğunuzla ilgili düşüncelere delalettir. Bu olumsuz düşünceler sizin tarafınızdan, çeşitli nedenlerle gündeme gelmektedir. Kısa zaman içerisinde, her şeyin düzeleceği beklenmelidir.
Hamile olduğunu görmek üzüntüye, tazarru ve niyazda bulunmaya, Doğum yaptığını görmek üzüntüden kurtulmaya, kız doğurduğunu görmek borçlanmaya, doğurduğu kızın olduğunu ve onun için mezar kazdığını görmek borcunu ödemeye delalet eder.
(Ayrıca Bakınız; Gebelik).
Hamile olduğunu görmek, mutsuz bir evlilik hayatı demektir.
Rüyayı gören gerçek hayatta da hamileyse; bu, sorunsuz bir hamilelik dönemi geçirecek, sağlıklı bir çocuk dünyaya getireceksiniz anlamındadır.
Rüya sahibi gerçekte de hamileyse, sorunsuz bir dönem geçirecek ve sağlıklı bir çocuk sahibi olacak demektir.
Hamile olduğunuzu gördüyseniz, mutsuz bir evlilik hayatını, eğer rüya sahibi gerçek hayatta da hamileyse, sorunsuz bir hamilelik dönemini gösterir.
Ebu Said El-Vaize göre; bir kadının kendini hamile olarak görmesi mal, bir erkeğin kendisini hamile görmesi hüzün ve kederdir.
Rüya sahibi erkek veya kadın olsun, hamilelik görmek karnının büyüklüğü nispetinde mal ve dünya nimetlerine delalet eder.
Henüz balığ olmamış bir çocuğun kendisini hamile görmesi babası ile ve küçük kızın hamile olduğunu görmesi de annesi ile yorumlanır.
Kırmanı şöyle diyor: Rüyasında hamile olduğunu görenin mali artar.
Karısının hamile olduğunu gören, dünya mallarından bir şey ister.
Hamilelik gerek erkek ve gerek kadın için her durumda hayırlıdır.
Hayvanlardan birinin hamile olduğunu görmek hayır ve menfaattır.
Bir başka rivayete görede: Rüyada hamile olduğunu gören kadının, malının artmasına, övülmeye, izzet ve şerefe nail olmaya işaret eder.
Erkeğin, kendisini hamile olduğunu görmesi, insanlardan gizlediği ve ortaya çıkmasından korkuları ağır bir üzüntü ve kedere işaret eder.
Hamile, gerek erkek, gerek dişi olsun, rüyayı gören kimse için dünyaca olan fazlalığa işaret eder.
Rüyada hamile kadını görmek, üzüntü ve kedere ve gizli işlere işaret eder.
Erkeklerin hamileliği, alım için ilminin fazlalığına, meslek sahibi için hiç kimsenin yapamayacağı bir şeyi yapmasına işaret eder.
Bazen de erkeğin hamileliği, onun üzüntü ve kedere düşmesine işaret eder.
Bazen de hamilelik, aşk ve muhabbete işaret eder.
Bazen de rüya, erkekle kadın arasını bir yerde birleştiren kimseye yahut hastalığa ya da evine hırsız girmesine veya çaldığı bir şeyi sahibinden gizlemesine işaret eder.
Rüyada erkeğin hamileliği, kendisini iple helak etmesine işarettir.
Bazen, o kimsenin yanında yabancı ölülerden sevdiği bir kimse defnedilir.
Bazen de, mümkün olmayan şeylere yardım etmekle yalancı olur.
Bazen, bozuk iman ve itikadim gizler.
Bekar kızın kendisini hamile olarak görmesi, kendisi yüzünden ailesine gelecek uğursuzluk ve şiddete işaret eder.
Bazen de o kızın bulunduğu yerde hırsız ve yangın gibi meydana gelecek kötülüğe işaret eder.
Bazen de o kıza çin dokunmasına veyahut kendisine münasip ve layık olmayan birisine nikahlanmasına ya da uzun müddet evde kalmasına işaret eder.
Kısır kadının veya hayvanların erkeğinin hamileliği, senenin kıtlığına, haynn azlığına, hırsızlar tarafından gelecek fitneye şerrin çok olmasına işaret eder.
Kısır kadının yahut erkek hayvanlardan birisinin bir hayvan doğurmasını görmesi, şer ve şiddetin gitmesine ve bir korku ve üzüntünün meydana çıkmasına işaret eder.
Bir kimse kendi hanımının hamile olduğunu görse dünya metasından bir şey arzu etmesine işaret eder.
Kendisinin hamile olduğunu gören kimsenin mal ve dünyasındaki ziyadeliğe ısaret eder.
Hamilelik, gerek kadın gerekse erkek için her halde iyidir.
Dul kadın ve genç kızın kendilerini hamile görmeleri, evlenmelerine işaret eder.
Hamile olduğunuzu gördüyseniz, mutsuz bir evlilik hayatınız olacak.
Rüya sahibi gerçekte de hamileyse, sorunsuz bir dönem geçirecek ve sağlıklı bir çocuk dünyaya getirecektir.
*Allame Meclisi: Hamile görmek; bahtınızın ve işinizin açılacağına işarettir.
(Kadınlar için) hamile olduğunuzu görmek; iyi bir haber alacağınıza…
(Bakire kızlar için) hamile olduğunuzu görmek; öncü bir şahsiyet olacağınıza işarettir
*İbn-i Sirin: Hamile kadınlar gibi karnınızın büyüdüğünü görmek; dünya malı ve nimete işarettir. Karın ne kadar büyük olursa, nimet de bir o kadar fazlalaşır
*Kirmani: Henüz baliğ olmayan çocuğunuzu rüyada hamile olarak görmek; erkek bir çocuğa hamile ise, babasının eline mal ve nimet geçeceğine…
Aynı rüyayı bir kız çocuğu görürse; annesinin eline mal ve nimet geçeceğine işarettir
*Çağdaş Ulema: Hamile olmak; bir arzunuzun gerçekleşeceğine…
Başkalarını hamile görmek; ticarette şansınızın iyi olacağına işarettir.

HAMİLELİK

Hamile olduğunuzu gördüyseniz, mutsuz bir evlilik hayatınız olacak.
Rüya sahibi gerçekte de hamileyse, sorunsuz bir dönem geçirecek ve sağlıklı bir çocuk sahibi olacak demektir.

HAMİLELİK

Rüyada bir hamile kadın görmek, çocuk sahibi olmaya delâlet eder. Hamile kadının kapısının önünde oturduğunu görmek, müjdeli haber ile tâbir olunur. Çünkü çocuğun dünyaya gelişi ana baba için müjde ve sevinçtir.


0 yorum:

Yorum Gönder