3 haftada basenleri inceltin!

09:37 No Comments


Türkiye’de kadınların %65’i armut tipi vücuda sahipmiş. Yani kalçalarda ve basenlerde biriken fazlalıklardan dertli pek çok kadın var.  Yalnız olmadığınıza sevinip hemen kolları sıvayın ve %65’lik grubun içinden sıyrılmak için hemen harekete geçin. Vereceğim program ile 3 hafta gibi kısa bir süre içerisinde basenlerinizde yerleşen yağlardan kurtulabilirsiniz. Programı tüm ayrıntılara dikkat ederek uyguladığınızda sıkı kalçalara kısa sürede kavuşabilirsiniz.

Ender Saraç’ın tavsiyesi olan basen eriten diyet programında sabah uyandığınızda ilk olarak 1 bardak ılık ballı ve limon su için ve birazdan vereceğim basen eriten hareketleri 30 dakika kadar uygulayın.
Dizleriniz bitişik vaziyette ayaklar ise birbirine paralel halde tabanlar yeri gösterirken iki elinizi ensede birleştirip sabah ve akşam olmak üzere günde 2 kere 50 şer kere bu hareketi uygulayın.

Sopalı hareket olarak adlandırdığımız hareketimizi ise temin ettiğiniz bir sopayı ense kökünüze yerleştirip iki elinizi askıda kalır şekilde sopaya geçirin. Ayaklarınızı vücut hizasında açıp sağa ve sola doğru kalça kısmından yukarısını hızlı hareketlerle döndürün

Egzersiz sonrasında duş alın. Duş esnasında ham ipek kese yada kabak lifi ile 5 dakika boyunca göbek, basen ve bel bölgesini sert bir şekilde keseleyin. Bu işlemin ardından 5 dakika kadar susam yağı, kekik yağı, biberiye yağı ve melisa yağı ile aynı bölgelere masaj yapın.

Sabah kahvaltınızda ; 1 adet yeşil elma (kabuğu soyulmadan yensin) 1 adet sert seftali

Ara öğünde ; 2 parmak taze dil peyniri

Öğlen yemeğinde ; 1 porsiyon tavuk ızgara (derisiz), rokası bol olacak şekilde yeşil salata

Ara öğünde ; 5 adet yulaflı bisküvi

Ara öğünde ; saat 17,30 gibi 1 adet yeşil elma

Akşam yemeğinde ; 5 yemek kaşığı zeytinyağlı fasulye, 1 dilim çavdar ekmeği, 1 porsiyon mevsim salatası

Yatmadan 1 saat kadar önce ; 1 bardak şekersiz tarçınlı diyet süt.

Program sırasında kolalı ve şekerli içecekler, kızartma, hayvansal katı yağlar, bira, beyaz un, beyaz şeker, aşırı gündüz uykusu, doğum kontrol hapları, yağlı çerezler, çikolata ve cips türü besinler uzak durulmalıdır.


0 yorum:

Yorum Gönder