Kırmızı Burnun Yolculuğu

18:03 No Comments

kirmizi burundan bir sahneKırmızı Burnun Yolculuğu…
Bir palyaçonun, kayıp olan kırmızı burnunu ararken kendini bir anda tiyatro salonunda, seyirci karşısında bulmasıyla düştüğü zor ve komik anlar :)
Çocuklarla haftasonu etkinlikleri arasına Kırmızı Burnun Yolculuğu’nu eklemiştim. Hayalbaz Oyun Atölyesi yine İstanbul Oyuncak Müzesi‘nde gösteriyi sunacaktı.
“Bir kırmızı burun için taaa Göztepe’ye gidilir mi?”
Evet, öyle dedim kendime…
Eee sonra…
gittim…
sonra…
iyi ki gitmişim…
Başka söze gerek var mı?
Kırmızı Burun'dan bir başka sürpriz, gölge tiyatrosuu
Kırmızı Burun’dan bir başka sürpriz, gölge tiyatrosuu
Canlı müziğin eşlik ettiği bu mim tiyatro, çocukların hayal güçlerinden esinlenerek sözün dışında evrensel bir dille de herşeyin anlatılabileceğini öğretti bizlere. Bunu da minik seyircilere sunarken, onların gözlem yapmalarını ve yeteneklerini göstermelerini sağlayan kuralları esnetilmiş bir tiyatroyla ortaya koydular… Çocuklar oyunun çoğu anında interaktif oldular. Bu da o sözsüz sahnede, çocukların sıkılmadan ve heyecanla oyunun sonuna kadar ilgilerinin devamını sağladı.
kirmizi_burun
Mim tiyatroyu yetişkinlerde ilginç bulacak. Açıkçası benim için öyle oldu. Bu oyun zaten 14. Direklerarası 2013- 2014 sezonu çocuk tiyatrosu ödülüne layık görülmüş. Başrolü oynayan ve oyunun yazarı olan Mehmet Erbil bana göre performansı ve kalitesi yüksek bir tiyatrocu. Müzikler zaten süperdi. Tabi ben bilirkişi sayılmam bu konuda, ama bildiğim hissettiğimdir ;)
Oyun boyunca aktif olan çocuklar, tiyatro bitince hepsi kırmızı burunlu adama çoook ilgi gösterdiler. O da, bu sevgiyi onlarla anı ölümsüzleştirerek gösterdi ;) Çılgın fotoğraf çekildileer…
Helal olsun Kırmızı Burunlu tiyatro…devamm edin, takipteyiz…
ve noss..


0 yorum:

Yorum Gönder